Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest aktualnie uważany za jeden z najbardziej interesujących części naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia położonych na nim państw zazwyczaj nie jest prosta – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w stu procentach bezpieczny region który może być rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko pragnie wyjechać na faktycznie idealne wczasy.
Bardzo ciekawym i jednocześnie dość niedocenianym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niesamowicie wręcz ciekawa, bowiem Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, dzięki czemu nawet w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje sporo wspaniałych zabytków które z pewnością zainteresują każdego pasjonata historii.
Dodatkowo Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Zdecydowanie warto zainteresować się nią nieco więcej, bo niewątpliwie jest to kraj godny poznania!
źródło: http://peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Inne wpisy: